Loading...
en

Onur's blog

Kısaca anlatmak gerekirse Endonezyalılar 350 yılı aşkın bir süredir yabancı kolonizasyonlarla kötü zamanlar geçirdiler. Kolonizasyon, Endonezya'nın bağımsızlığını ilan ettiği 1945'te sona erdi, ancak bundan sonra bile, daha önce Naziler tarafından görevden alınan ve işgal edilen Avrupa'dan gelen yabancı bir ulus, 1947 ve 1948'de iki farklı askeri saldırı kampanyasıyla Endonezya'yı yeniden işgal etmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

 

Bunlar, bir zamanlar Endonezya'yı 1509 - 1948'den beri işgal eden, işgal eden ve sömüren yabancı ülkelerdir. Portekiz (1509 - 1595), İspanya (1521–1629), Hollanda (1602–1942), Fransa (1806–18611), Britanya (1811–1816) ) ve son olarak Japonya (1942–1945). Sömürgecilik dönemlerinde yerel Endonezyalıların okuma ve yazma gibi temel eğitimleri almalarına bile izin verilmedi ve yerel halk sistematik olarak yoksullaştırıldı, açlıktan öldü ve kötü bir şekilde ayrımcılığa uğradı. O dönemde Endonezya'yı işgal eden yabancı uluslar, Endonezyalıları yaşamayı hak etmeyen ve sömürge efendilerine köle gibi davranmayı bekleyen alt-insan olarak görüyorlar.

 

Sömürge güçleri işgal zamanlarında yerel halka çok kötü davrandı

Endonezya'da klasik sömürge dönemlerinde zorunlu çalıştırma

 

Büyük Aceh Savaşı

Halkının Hollandalılara karşı savaşmasına önderlik eden Kuzey Sumatra'dan Kral Sisingamaraja

Bali halkı Bali'de yabancı işgalcilere karşı savaşıyor

 

 

Güney Kalimantan'da (Borneo) sömürgeci güçlere karşı halkına önderlik eden Prens Antasari

 

Halkını Maluku'daki sömürgeci güçlere karşı yöneten Kapitan Pattimura

Prens Diponegoro (beyazlar içinde) Java'da sömürgeci güçlere karşı savaştı.

ve 

20. yüzyılda sömürgeci güçlere karşı savaşan Endonezyalılar

 

Bu nedenle, tüm Nusantara takımadalarındaki Endonezyalılar, Endonezya nihayet birleşip 1945'te bağımsızlıklarını ve özgürlüklerini elde edene kadar, yüzlerce yıl boyunca kanlı mücadelelerle özgürlüklerini elde etmek için yabancı işgalcilere karşı çok kötü savaştı.

 

Bu aynı zamanda, Endonezyalıların neden İngilizce, Felemenkçe veya İspanyolca gibi yabancı dilleri ikinci dillerinin ilki olarak kullanmak istemediklerini ve bunun yerine sömürge dönemlerinde yaşamanın acısıyla kendi ulusal dillerini kullanmayı seçtiklerini de açıklamalıdır.

The results of the second round of the Presidential Election have been announced. According to AA and ANKA, Erdogan finished the race ahead. YSK announced that Recep Tayyip Erdoğan was elected the 13th President of Turkey.

 

The results of the second round of the 28 May Presidential Election were announced. According to AA, 99.99 percent of the ballot boxes were opened, while Recep Tayyip Erdoğan received 52.16 percent of the votes; Kemal Kılıçdaroğlu received 47.84 percent. ANKA news agency also announced the same rates.

... more

Economic heavy conditions of Moldova. People are looking for different ways out. Many young Moldavian men are looking for a job abroad, both for their economic needs and to support their family.

 

In the second quarter of this year, around 355,400 people were declared as having gone abroad to work or looking for work, according to a report by the National Bureau of Statistics (NBS).

... more

Asya da Bruney Sultanlığının Barları ve Gece yaşamı olmayan heyecan verici bir yer olmayabilir fakat Kısa bir ziyaret için yapılacak ve görülecek çok şey sunar. Bruney İnsanları Asya'nın en sıcak kanlı insanlarından birisidir.

 

Küçük, petrol zengini Brunei Darassalem sultanlığından ne bekleyeceğinizi bilmiyorum. İnternette ki incelemeler doğrultusunda, "eğlenceli olmayan" bir ülkeye diye dikkatimi çekti. Bunun dışında, bu küçük ülke hakkında birkaç Önyargısı oluyor insanların.

Şehrin 30 km dışında, Asya'nın en iyi golf sahalarından birine sahiptir. Büyük bir arazi üzerine kurulmuş olan ünlü Empire Hotel de  kalmanızı tavsiye ederim. Otel, devasa boyutu nedeniyle ürkütücüydü. odanıza ulaşmak için bir futbol sahası boyunca yürümek zorunda kalabilirsiniz ve etrafta sizi rahatsız edecek hiç bir ses yokken.

 

... more

When it comes to online dating applications, it is possible to find an application that will appeal to every quest. According to the latest statistics, around 323 million people worldwide use virtual dating apps.

 

Today, many people who complain about not having time to socialize benefit from these applications. But aren't the scammers and dangerous people almost everywhere not found here? Of course they are, more than enough. We researched and wrote what you need to pay attention to when using virtual dating sites…

 

... more

Romanya daki ağır sanayide 1 Mayıs da işe  başladım.

 

1 Mayıs da işe başladım. 1 Mayıs da resmi tatilmiş Romanya da. Hiçbir Romen gelmemiş. O yüzden sadece Türkler olduğu için Patronda bugün iş yapmayalım mangal yapalım dedi. O gün gittik mangal aldık. Adana köfte, Urfa köfte ve Tavuk mangal yaptık. Ayrıca Yanında semaver çayı da demledik ve bu sayede yeni iş arkadaşlarım ile de tanışmış oldum.

... more

Merhaba, 2 yıl  Romanya da mobilya montaj işinde çalışıp oradan çıktıktan sonra bir mağazada  işe girmek için en favori şehrim olan Yaş şehrine gittim.

 

Yaş diye adlandırılan  bu şehirde 21 tane üniversite mevcut şehrin Nüfusun yarısını öğrenciler den oluşturuyor.  Benimde Romanya ya geldiğimde ilk üniversite kayıt yaptığım şehir orasıydı.  Orada Türk bir abimiz Fıstık diye bir mağaza açmış. Türkiye den getirdiği lokum, fındık, fıstık, baharat ve çeşitli Türklere özgü ürünler satmakta. Buna Türk çayı ve Kumda yapılan kahvede dahil. İşleyen bir yerde olması ve kalabalık cadde olmasından ve yaptığı mağazadan şehirde başka olmamasından dolayı satışları çok güzel. Bana bir şube daha açacağını söylemişti. Ziyaretimin amacı da hem orada çalışan başka bir Türk arkadaşımı görmek sonra da  eğer işçiye ihtiyacı varsa orada çalışmaktı. 

 

... more

Quick Search

Main
to
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Social