Loading...
en

User blogs

Onur Türk

Merhaba, Çocukluğum dan beri hep soba kullanmışızdır. 2-3 yıl öncesine  kadar. Anam tutturdu. Klima alam diye herkese var klima çok iyi oluyor. Biz neden taktırmıyoruz dedi durdu. Kömürlerin Çuvalının da 70 TL olması ile çok pahalı geldi. Şuan 120 TL olmuş.  Hem o açıdan hem de kül ile uğraşmayalım Anam sobanın ağırlığını kaldıramaz diye klima almaya karar verdim...

 

Daha önceki gözlemlerimden klimanın ses çıkardığını düşünerek almak istemedim fakat sonradan en iyi sınıfta olanı alırım sesi düşük seviyeli alırım dedim ve Arçelik A++ 1200 lük bir

klima almaya karar verdim.

... more

Onur Türk Nov 22 · Comments: 1
Turkey Dating

The most beautiful places to visit in Istanbul for Tourists

Golden Information for foreigners about Istanbul
About the city: Istanbul, which is located in a very important position by connecting the Asian and European continents, is Turkey's center of commerce, industry, transportation, tourism, education, culture and art. Istanbul, the apple of the eye of Turkey, is also the most populous city in Europe with its population of 20 million. Approximately 1.8 Million Foreigners are legal residents. More than half of them are immigrants from European Union countries.

 

You can also find foreign citizens who have settled in Istanbul from almost all over the world. It is estimated that there are around 1 million temporary residents in the form of refugees. To talk about the history of Istanbul, Istanbul, formerly Constantinople, has been the capital of many civilizations from the Roman Empire to the Ottoman Empire as one of the oldest cities in the world. Therefore, the historical treasure in the city is quite a lot. Read on for the routes of places to visit in Istanbul, which is the subject of songs and poems with its beauty!

... more

Turkey Dating Sep 13 · Comments: 1
Turgut Can

Today I will share with you everything about my trip from Istanbul to India.

Day 1: Today we depart from Istanbul Airport. We will fly to Delhi as a connecting flight.

 

Day 2: We will reach Delhi Airport and take another flight to Jaipur. We will rest at our hotel. At noon, we will take very colorful and very enjoyable photos at the Amber Fort, where we will go out with the Elephants in Jaipur. Especially women with their colorful clothes will be our volunteer models here.

 

Everyone in India is ready and willing to pose for a photo. After the castle, we will take pictures of the Hawa Mahal, which will fascinate us with its architecture, and the colorful people passing by. We will return to our hotel in the evening, our accommodation and dinner will be in Jaipur.

... more

Onur Türk

Avrupa da ırkçılık yok diyen o ülkenin dilini iyi bilmiyordur! 

Avrupa da ırkçılık yok diyorlar ama var olan maruz kaldığım gerçek ırkçılık. 
Eğer Avrupa Birliği hakkında toplumsal değerler insan hakları gibi bir şeyler duyduysanız doğrudur insanların belirli hakları var ama bu durum ırkçılığın önüne geçmiyor.

 

Ben bir Türk olarak çok defa ırkçılık ile karşı karşıya kaldım. Türkiye de deve ile mi gidiyorsunuz diyenler, Türkiye çöl mü diye soranlar. Türkiye de herkes kara çarşaf ile mi dolaşıyor diyenler. Senin Türkiye de 4 tane eşin vardır diyenler. Türkiye de bayanlar otobüsün içinde ön tarafa binemiyor diyenler ne kadar saçmalık varsa hepsini duydum.

... more

Onur Türk

Eskiden Moldova'nın başkenti olan Yaş şehri, Romanya ile Moldova'nın ayrılmasının ardından bugün Romanya'nın bir parçası ve Romanya'nın en büyük ikinci şehridir. Öğrencilerin gelmesi ile şehir 600.000 ile 750.000  arasında bir nüfus barındırmaktadır.

 

Öğrenci iken Yurtdışına çıktığımda ilk gittiğim ve öğrenci olarak gittiğim şehir olan Romanya'nın yaş şehri. Bu şehrin adı acaba Türkçe de ki "yaş" dan mı geliyor diye sürekli aklıma gelmiyor değil çünkü Latince de Türkçe de olanş, ö, ç, ı gibi Türkçe de bulunan harfler yok bu Romence de bu kelimelerin çoğunluğu Türkçe den alıntılı kelimeler.

... more

Onur Türk

Avrupa'nın en büyük ikinci Tren yolu ağı ile Romanya  da zamanında yapılmış büyük bir tren ağlarından olan Romanya Demir yolları. Romanya'nın başkenti Bükreş şehrinde zamanına göre büyük olarak yapılmış bir tren garı bulunmakta. Bu tren garından neredeyse tüm şehirlere Tren ile seyahat edebiliyorsunuz. 26 tane peron olduğunu gördüm.

 

Büyük bir Bildiri ekranı bulunmakta, daha önce uçakla seyahat ettiyseniz havalimanındaki gibi tren saatlerini ve geleceği peronları bildiren bir ekran bulunmakta. Bundan 7-8 sene önce çok tarihi bir harflerden ve rakamlardan oluşan değiştirebilir tahtadan yapılma bildiri ekranı vardı onu kaldırmışlar. O zamanlar çok değişik gelir ve ilgimi çekerdi fakat şuan dijital bir ekran bulunmakta.

... more

Onur Türk

Why is Ramadan Feast called Sugar Feast in Turkiye?

 

The answer comes from the Ottoman Period In the Ottoman period, after the first 15 days of Ramadan, trays of sweets were sent to the soldiers. Thus, the people started to make sweets during the Ramadan Feasts, children went to buy candy with their holiday allowances, and even candy began to be distributed to children instead of money. In this way, giving and receiving candy during Ramadan Feast, which has become a tradition, has given its name to Eid al-Fitr over time. In short, the reason why Ramadan Feast is called Sugar Feast is entirely due to interaction and traditions.

 

... more

Onur Türk May 1 · Rate: 5 · Comments: 1
Onur Türk

Moldava'nın yenisosyal ağını Ola.md yi keşfedin.

 

Moldova Avrupa'nın en küçük ülkelerinden bir tanesidir. Kendisine Ait sosyal ağının bulunmaması Moldova için büyük bir eksiklik. Daha önceleri benimde Üye olduğum içinde Videolarım ve fotoğraflarımın da bulunduğuFaces MD diye bir site vardı. Site şuan  kapalı görünmekte, bir ara online satış sitesi olarak hizmet veriyordu. Moldova da yaşan Moldovalılar, Ukraynalılar, Ruslar ve  Gagauz Türkleri için  4 Dil'de Romence, Rusça, Türkçe ve Yabancılar için İngilizce dilince hizmet verecek bir sosyal ağı tasarlamak 
fikri geldi.  

... more

Onur Türk Apr 26 · Comments: 2 · Tags: moldova sosyal ağ, olamd, ola, sosyal ağ
Turkey Dating

Side Ancient City​

 

About the city: Side is a holiday resort in Antalya's Manavgat district. As it is known, Antalya is one of the centers of summer holidays in Turkey. Side is one of the most preferred holiday resorts in Antalya. In Side, which has a population of 14,115 under normal conditions, this rate doubles during the summer season. This charming town, one of the oldest cities in the world, is rich in history, archeology and culture.

 

How many days to visit: 2 days will be enough to visit Side.

 

Best time to visit: The most popular season of Side, which is under the influence of the Mediterranean climate, is undoubtedly summer. Side, which is heavily flooded with tourists especially in June and July, can also be visited in spring months such as September or May.

... more

Turkey Dating Apr 18 · Comments: 5
Onur Türk

Merhaba,
2022  Yılının en üzücü olaylarından bir tanesi de benim için  Rusya Ukrayna savaşı. Daha önce 4-5 defa gittim. Odesa şehri tarihi dokuları sıcak kanlı insanları limanı ve sahili kumu ile çok güzel bir tatil bölgesidir.

 

Gittiğimde özellikle farklı ülkelerden Turistleri de gördüm. Rusya'nın içlerinden gelenlerden Avrupa'dan gelen Turistlere kadar bir çok kişi vardı. Sıcak kanlı insanlar ve arkadaş canlısı olmaları benim için güzel bir iz bıraktı. Odessa şehrinin İstanbul'a yakın olması sebebiyle çok fazla Türk var. Hafta sonu 2 günlük tatile giden Türkleri bile gördüm.

 

... more

Onur Türk Apr 17 · Comments: 2
Pages: 1 2 3 4 5 ... » »»

Quick Search

Main
to
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Social