Loading...
en

User blogs

Onur Türk

1. Günde bir yarım saatinizi bir ders kitabından gramer alıştırmalarına ayırın


Üç Ayda İspanyolca Kitap ve CD, "Üç Ayda Hugo İspanyolca ” adlı yeni başlayanlar için gerçekten basit bir gramer kitabı ve CD buldum . Kısa açıklamalar ve alıştırmalarla dolu. Tüm cevaplar kitabın arkasındadır ve temel bilgileri almak için mükemmel bir kaynaktı: geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanlar; edatlar; çoğullar ve cinsiyetle ilgili popüler deyimsel yapılar ve açıklamalar .

 

Her günün sonunda egzersizleri yapmak için bir yarım saat ayırdım. Ne zaman canımı sıkan bir bölümle karşılaşsam, gramer çökmeye başlayana kadar alıştırmaları tekrar etmeye devam ederdim.

... more

Onur Türk Aug 3, 08:04PM
Onur Türk

GÖK TANRICILIK

Gök Tanrıcılık, Türklerin milli dinidir. Bilinmeyen tarihlerde ortaya çıkan bu dinin özü yüksek bir ahlaka sahip olmaktır. Mert, yiğit, dürüst, iyi olmak, doğayı sevmek ve saygı duymak, ataların ruhlarını onurlandırmak inancımızın temelidir. Gök Tanrıcılığın geçmişi Türk tarihi kadar eskidir. Kaynağı Türk olan tek inanç sistemidir. Tengricilik adıyla da bilinir.

Bizim anlayışımızda tek ta

nrıcılık esası vardır. Ancak çok geniş alanlara yayılan inancımızda farklı yaklaşımlar ortaya çıkmıştır. Sibirya ve çevresinde Gök Tanrıcılık çok tanrılı bir inançtır. Biz ise özellikle Oğuz Türklerinin inanış biçimi olan tek tanrılı anlayışa sahibiz. Nasıl ki yaygın dinlerde ortaya çıkan mezhepler gibi Gök Tanrıcılık’ta da farklı anlayışların olması doğaldır.

 

Sanılanın aksine eski çağlarda Gök Tanrıcılık dünyanın her yerine yayılmış idi. Eski toplumların dini inanışları incelediğinde gökten gelen tanrılara rastlanır. Mayalardan Asteklere, Hindistan’dan Afrika’ya değişik adlarla anılan gök tanrıları vardı. Ancak bu inancı milli bir kaynakla besleyerek kimliği haline getiren sadece Türkler olmuştur. Türkler islam dinini kabul edene kadar Türklerin büyük bir bölümü Gök Tanrı’ya inanıyordu.

... more

Onur Türk Aug 3, 06:59PM
Alina Muntenasu

Probably the best known Italian dessert, Tiramisu, is a great combination of the refinement of fluffy cream and the aroma of biscuits soaked in coffee.


Until a few years ago, I wasn't a big fan of tiramisu, but that's because I hadn't tasted the real one yet. Not only the taste of the dessert is different in Italy, but also the way it is served. The Italians serve tiramisu with a spoon, straight from the bowl, without cutting it into slices, as we are used to, and yes, they do it without boiling the yolks on a steam bath, which radically changes the taste! So, if you want to prepare an authentic tiramisu, use only eggs from verified sources!

... more

Alina Muntenasu Aug 3, 03:16AM
Onur Türk

Sibirya Yakutları Kimdir ve Nerede Yaşarlar

 

Yakutlar Rusya'da yaşayan bir Türk Boyudur. Bu kısa boylu Türkler tarihsel olarak, Yakutlar Lena nehir alana yerleşmişlerdir. Sibirya yerleşen bir Türk Boyudur.

 

Başkentleri Yakutya şehridir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Anadolu da Erzurum şehrindeki Türkler ile aynı kökenden geldiği kanıtlanmıştır. Hatta Yakutiye diye Erzurumda şehir vardır. Erzurum ile Yakutistan aynı derece soğuk iklimlerdir. Erzurumda kışlar uzun ve karlı çok sert geçemktedir. Yine Yakutistan da dünyanın en soğuk ülkesidir. Özellikle Yakut şehri rekor düzeyde soğuklara ulaşmaktadır.

 

Yakut Türkleri birkaç yıldır Yüzyıllar genişlediler. Saha Cumhuriyeti genelinde yayıldılar Rusya'nın uzak kuzeydoğu bölgesinde yer almaktadır. coğrafi olarak Saha Cumhuriyeti de yaygın olarak söylenir. Yakutya olarak, Laptev'de bulunur ve Doğu Sibirya Denizleri ve sınırlarını paylaşmaktadır.

... more

Onur Türk Aug 2, 11:01PM · Comments: 1
Onur Türk

2008 yılında Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmesinden bu yana, Kosova birçok uluslararası anlaşmazlığın konusu oldu.

 

Sırbistan , diğer birkaç Birleşmiş Milletler üyesi ülke ile birlikte, 100'den fazla farklı ülke , Kosova'yı bağımsız bir ulus olarak tanımıyor. Dolayısıyla Kosova'nın Avrupa'nın en genç ülkesi olup olmadığı , hatta bir ülke bile olmaması tamamen sizin bakış açınıza bağlı. Her iki durumda da, siyasi olarak nerede durursanız olun, Kosova'ya yasal olarak nasıl girileceğini belirleyen kurallar herkes için aynıdır.

 

Bu yazıda, Kosova'ya yasal olarak nasıl girip çıkabileceğinizi açıkça anlatacağız. Ayrıca sorunlara neden olabilecek birkaç seyahat koşuluna da işaret edeceğiz. Kısacası, ancak Kosova'ya yasal olarak girmek o kadar karmaşık değil. Kosova, Sırbistan ve çevredeki diğer Balkan ülkelerinin coğrafyası ve sınır durumu hakkında daha derin bir anlayışa sahip olduğunuzda, seçeneklerinizin neler olduğunu açıkça göreceksiniz.

... more

Onur Türk Aug 1, 09:32PM
Onur Türk

Sosyal ağlar arasındaki en büyük yıldız TikTok ve başlangıçta eğlenceli dans akımları ve yaratıcı özel efektler nedeniyle popüler olmuş olsa da bu sitenin popüler olmasının asıl nedenlerinden birisi de  mutfak tarifleri!

TikTok Easter ile Başlayan Viral akımı

Efsaneye göre, bu viral yemek Finlandiya'da ilk kez çıktığında, birçok insan bu yemeği evde yapmaya çalıştığı için tüm ülkede beyaz peyniri tükendi. O zamandan beri, fırında bu tür beyaz makarna dünyayı dolaştı ve saymakla bitmeyecek kadar çok ünlü ve etkileyici tarafından övüldü!

... more

Onur Türk Aug 1, 07:14PM
Onur Türk

Ortaçağ dönemine aşığım: taş binalar, mimari, demir zırh, yarı saydam elbiseler, hatta entrika. Bu yüzden sık sık hanedanlar hakkında makaleler okurum ve heybetli kalelere hayranım.

 

Sanki sadece ortaçağ tarzında inşa edilmiş olanlar değil. Ve hala kaleler hakkında çok araştırma yaparsam, hayalimde dünyanın en güzel kalelerini seçmeyi düşündüm. Özellikle de doğanın yarattıklarına daha düşkün oldukları için: kayalar, ormanlar, şelaleler ... binalardan daha çok.

 

Sizin için faydalı bir yazı mı bilmiyorum ama umarım hayalinizdeki şatoyu bulursunuz. Bir tepe oluşturmadım, sadece görsel hayranlığımı uyandıran kalelerin bir listesini oluşturdum. Ziyaret ettiğim bu kalelerden bazıları, büyük mutluluk duydum

... more

Onur Türk Aug 1, 03:39AM
Onur Türk

Oprah'ı kimdir?


Oprah Gail Winfrey 29 Ocak'ta doğdu. Tanınmış bir Amerikan televizyon yapımcısıdır, özellikle adını taşıyan talk show ("Oprah Winfrey Show"gözkırpma wink emojiiçin popülerdir. Fakir bir aileden gelmesine rağmen, burs kazandığı Tennessee Üniversitesi'ne girdi ve 19 yaşında ilk Afro Amerikalı basın muhabiri oldu.

Şu anda, Forbes dergisine göre, dünyanın en zengin siyah kadını, kişisel serveti 1.5 milyar dolar olarak gösteriliyor. Kapsamlı bir hayır işi üstlendi ve dünyanın en etkili kadınlarından biri olarak kabul ediliyor.

 

Binlerce röportaj yaptı ve onu dinlediğinizde, yıllardır konuştuğu yüzlerce insanın sesini ve fikirlerini duyuyor gibisiniz. Bu gerçek bir hikayedir. Geçenlerde kitabını okudum ve yayınladığı, kendi deneyimlerinden öğrendiği ya da röportaj yaptığı kişilerden güzelce özümsediği bazı düşünceleri sizlerle paylaşmaya karar verdim.

... more

Onur Türk Jul 31, 11:00PM
Onur Türk

2000'li yıllar da yeni yeni yaşantımıza giren akıllı telefonlar (smart phones)son yıllarda bilgi teknolojilerinin evrimi bizi giderek daha fazla şaşırtıyor. Akıllı telefonlar daha üstün özellikler ile ön plana çıkıyor.


birçok özelliği ile geniş bir ürün seçeneği sunan Uluslararası pazarda ve ünlü markaların popülerliğine göre size bir liste hazırladık. İnsanlar 2020 de hangi akıllı telefonları tercih etti ve en  yeni en popüler modeller hangileri ? Yeni trendlere ayak uydurmak ve size sunduğu tüm avantajlardan yararlanmak için hangi cep telefonunu seçmelisiniz?

Sizin için hazırladığım 2020 'deki en popüler cep telefonlarının kısaltılmış listesi aşağıda bulunmaktadır.

... more

Onur Türk Jul 30, 04:38AM · Comments: 1
Onur Türk

Grigore Vieru bir sözü var "Baba evi satılık değil / Kutsal olan her şey satılık değildir." Sadece bu sözlerler Giorge vieru'nun düğünlerde ve vaftizlerde mırıldandığı mısralarda kalır.

 

Gerçekte, Grigore Vieu'nun sözleri, Ana Babalarının evini satan birçok Moldovalı için önemini yitirmeye başladı.

 

Yada Avrupa'ya gidip orada yeni bir hayata başladıkları için ya da büyüdükleri yere bakacak paraları yada zamanları olmadığı için bazıları Ailelerden kalan evleri çok düşük ücretlere büyüdükleri evlerini satıyor.

 

... more

Onur Türk Jul 27, 09:00PM
Pages: 1 2 3 4 5 ... » »»

Quick Search

Main
to
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Social