Loading...
en

User blogs

Haider Naeem
Im a decent,polite and handsome male searching for a lovely friend.
I can provide you true taste of care and happiness that you can not imagine.
Im honest and love to speak truth always.
I hate to tell a lie or deceive someone.
Im waiting for ur reply
Whatsapp 0092-324-5066833
Jerome PervaizThe whole world is suffering from adversity these days COvd-19 corona keep max distance while talking no handshakes use sanitizers and while sneezing or coughing use a cloth and sneeze on bended elbow.


Don't be afraid everything be fine.And best verse for corona virus is Psalm 91 recite that.U have any thing about corona u can comment thanks

Jerome Pervaiz Mar 19 · Comments: 2
Jerome Pervaiz
Without woman we cannot be in this world.If u cannot respect any woman means u canot respect women at ur home.Stay blessed all women
Jerome Pervaiz Mar 8 · Rate: 5
Jenny Amateur Porn

Memorable Moments With Sexy Girl

Jenny Amateur Porn Feb 27 · Rate: 5 · Comments: 5 · Tags: sex, deting
Onur Türk
Esenlikler herkese, başlık biraz bu konuya ağır gelmiş olabilir ama başarıya ulaşmada en önemli konu zeka, azim ve kararlılık olmadığını farkına vardım. 2019 yılında en çok duyduğumuz belki coğrafya kaderdir sözüne katılıyorum. Bu arada sözü de İbni haldun söylemiş.


Bugün ayın 17.02.2020 Gece saat 2:30 yazıyı yazdığım saatler internet resmen Tostos gibi çalışıyor. Reklamlarda gördüğümüz TTNET roket hızında altyapısı fiber hızlı internet diyorlar fakat hiçte öyle değil. Bu ay sürekli yavaş girdik zaten 6-8-8 mbit ile girersek çok hızlı diyoruz. şuan hız testi yapayım dedim. O kadar hızlı ki internet site ölçemedi bile. 0,3 mbit ile giriyoruz resmen Amerika 1967 bile bundan hızlı internet e sahipti. Aslında bahsetmek istediğim internet hızı değil o da sinirli olduğum için arada kaynadı gitti.

... more

Onur Türk
Hello, everybody today i will share with you my opinion about scammer girls. how do you understand if a girl scam or real person. Firstly scammer peoples target is your moneys.


If you don't send your moneys to them or don't give your credit card information they can't do nothing.

... more

Onur Türk Feb 15 · Comments: 3
joseph ekulu
But are really serious ladies in this plat-form. I am worried and thinking of leaving this site because its full of crap and guys masquerading as ladies and at the end they try conning you of your finaces.
joseph ekulu Feb 15 · Comments: 2
Onur Türk
Günümüzde Türk dünyasının 350-300 milyon arasında bir Nüfusu mevcut fakat Türkler dağılmış parça parça hale gelmiş bir çok Türk kökenli insanlar bulundukları çevrede kimliği yok olmuş durumda.

Romanya'da mimarlık okurken sınıfta Tatar arkadaşlarım oldu 1 tanesi hariç diğerleri hepsi kimliklerini kaybetmiş sadece isimleri Türkçe ve görünüşleri kısa boylu siyah yada kahverengi gözlü hafif çekik gözleri ile Balkanlardaki Osmanlının bıraktığı Tatarların izleri ben buradayım diyor.


Bir tanesinin adı Şirin idi konuştum kızla arkadaş olduk ismi hariç Türkçe yada Tatarca yada Türkiye ile hiç bir alakası yoktu. Balkan Türklerinin dinleri Ortodoks olduğu için çok kolay karışmışlar. Müslümanlık kimliği Türklerin Kültürüne uymasa'da farklı kültürler ve dinlere sahip Irklar kaynaşması zorlaşıyor. Rusya'daki Tataristan'daki Tatarlar gibi.


Rusya'daki Türkler ise isimlerini Rusça yada Hristiyan isimleri koymaya başlamışlar. Bir çok Rusya'daki Türk kökenli soydaşlarımız Rusça isim koymuşlar. YouTube de bir video da Yakut Türkü kızla Rus bir habercinin dalga geçtiğini gördüm. Adam sen madem Yakut sun neden ismin Rusça diyordu. Bana göre adam kesinlikle haklı.


Peki ya İran'daki durum nasıl bir çok İranlı Farsça, İbranice ve Arapça isim koymuş. Türkiye de isimlerde bundan farksız değil. Herkes Tutturmuş bir Kuran dan Kutsal isim diye, Ne görürlerse

Peki Türkiye deki durum nedir?
Türkiye de 4 tane ad Türkiye nüfusunun 3/1 e denk geliyor. Mehmet, Ali, Mustafa, Muhammed özellikle Mehmet en çok kullanılan isim arasında ve Ali. Özellikle Aleviler ali ismini en çok kullannanlarmış. Rehbere baktığımda isimlerin yarısına yakını bunlar ile dolu. Tanımadığın birine bile Mehmet Abi desen tutuyor. Smile simple emoji)

Benim o kadar Arap arkadaşım oldu hiç birisi çocuklarına Türkçe isim vermemişler. Türkiye de ki isimlerin Çoğunluğu Türkçe değil. Bizim Ortak değerlerimiz var ken nedir bu arapça, süryanice, farsca, yunanca, rumca, hristiyan isimleri kullanmak özünüze dönün ve balalarını gök Türkçe isimler koyun...


Örnekler; Kürşat, Deniz, Alperen, Timur, Su, Aybüke, Güneş, Yıldız, Mete, Demir, Bilge, Onur, Yaprak, Doğukan gibi...Onur Türk Feb 12 · Comments: 1
Onur Türk
Türkiye adaletsizlik ile dolu bir ülke, buna en açık örneklerden bir tanesi ödediğimiz elektrik faturaları 30-40 senedir kullanmadığımız elektrik faturalarını ödüyoruz.


Bu ay 200 lira elektrik faturası gelmiş bunun %16 sı kaçak elektriklerin parası yani 100 TL fatura ödüyorsanız 16 TL doğuda elektrik ödemeyenlerin faturasını siz ödüyorsunuz. 200 TL de 32 TL hiç kaçak elektriği kullanmadığım halde doğuda kaçak elektrik kullananların faturalarını ödedim.

... more

Onur Türk
Merhaba, Hatıralar zamanla unutuluyor bu aralar yazma gereği duyuyorum belki ilerde 70-80 yaşıma geldiğimde okur ve yüzümde balalığım dönemine ait düşüncelerde yüzümde bir gülümseme oluşur..

Çocukken güvercinlerim vardı. İlk orta okulda bir arkadaş güvercin besliyordu ismi Halil diye bir arkadaştı. Halil Gürer hala hatırlarım kendisini onun güvercinleri vardı hep anlatırdı bende ona nereden aldın len dedim. O da bana Pazar girişinde var dedi.


Bir gün Pazara gittiğimde güvercinleri gördüm Anama ben güvercin beslemek istiyorum dedim. Ama Aileden ve Akrabalardan herkes güvercin iyi bir hayvan değil uğursuzluk getirir besleme diye söylediler.. 2-3 hafta Anama ikna etmek için uğraştım sonra Anam öğretmen ve batıl inançlara inanmayan birisi o da güvercin bu kanatlı hayvan ne uğursuzluğu getirecekmiş canım dedi.

... more

Pages: 1 2 3 4 5 ... » »»

Quick Search

Main
to
kms from
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

ilkok ADS 2


Oxwall Community Software