Loading...
en

Onur's blog

2000'li yıllar da yeni yeni yaşantımıza giren akıllı telefonlar (smart phones)son yıllarda bilgi teknolojilerinin evrimi bizi giderek daha fazla şaşırtıyor. Akıllı telefonlar daha üstün özellikler ile ön plana çıkıyor.


birçok özelliği ile geniş bir ürün seçeneği sunan Uluslararası pazarda ve ünlü markaların popülerliğine göre size bir liste hazırladık. İnsanlar 2020 de hangi akıllı telefonları tercih etti ve en  yeni en popüler modeller hangileri ? Yeni trendlere ayak uydurmak ve size sunduğu tüm avantajlardan yararlanmak için hangi cep telefonunu seçmelisiniz?

Sizin için hazırladığım 2020 'deki en popüler cep telefonlarının kısaltılmış listesi aşağıda bulunmaktadır.

 

Birinci Sırada: Samsung Galaxy S10 / S10 +

Listemizde ilk sırada Android tutkunlarının favorilerinden Samsung Galaxy S10 / S10+ yer alıyor. 19:9 en boy oranına sahip Ultra Geniş ekrana sahip yeni Galaxy, 6,1 / 6,4 inçlik diyagonaliyle sizi şaşırtıyor  

Avucunuzun içinde tutması kolay olan akıllı telefon, diğer eliniz bir fincan kahve ile meşgulken kullanılabilecek kadar dar . Yan kenarların kısmi eksikliği , öncekilere kıyasla oldukça zarif görünmesini sağlar .

1440 x 3040 piksel çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekran, Gorilla Glass 6 ile koruyucu kaplamaya sahip Galaxy S10 / S10+ ayrıca ultrasonik parmak izi (3D parmak izi oluşturur) ile donatılmıştır.

 

Donanım açısından iki işlemci çeşidiyle uğraşıyoruz: ilki Qualcomm Snapdragon 855 ve ikincisi Samsung - Exynos 9820 tarafından geliştirildi. Teknik özelliklerden bağımsız olarak, operasyonda 8 hızlı çekirdek ile donatılmıştır. 8 GB / 12 GB RAM ve 128/512/1024 GB dahili belleğe sahip akıllı telefon, kamera açısından mükemmel özelliklere sahip (12 ve 16 megapiksellik 3 kamera).

 

İkinci Sırada: Isırılmış Elma (Iphone 11) 
 

Ünlü elmayı unutmayalım. Apple'ın yeni serisi artık 3 iPhone 11 modeli sunuyor ve işte bunlar: - iPhone 11'in kendisi, XR'nin halefi; - XS'nin halefi olan iPhone 11 Pro; - iPhone 11 Pro Max, XS Max'in halefi.

 

Bu akıllı telefon modellerinde, değişiklikler minimum düzeydedir, bu nedenle sözde bir özellik eşleşmesi vardır. Böylece, her üç model de Apple A13 Bionic işlemci , 4 GB RAM ile donatılmıştır. Aynı zamanda 64/256 ve 512 GB dahili hafıza ile donatılabilirler .

 

iPhone 11 modeli 6.1 inç LCD ekranını 828 x 1792 piksel çözünürlüğünde tutarken, kardeşleri 11 Pro ve 11 Pro Max ise 5.8 ve 6.5 inç olarak kaldı. Her üç modelde de sürpriz bir unsur, internet kullanıcılarının "slofies" olarak adlandırdığı Ağır Çekimde selfie çekebilen ön kamera.

 

Üçüncü marka ise Xiaomi Mi 9

Yakından izlenmeyi hak eden üçüncü marka ise Xiaomi. 6.38 inçlik Super AMOLED ekranın altında yer alan patlamalar neredeyse farkedilmiyor. Güvenlik sistemini de unutmayalım, parmak izi sensörü de ekranın altında yer alıyor.

Xiaomi Mi 9, en iyi dahili özelliklere güveniyordu: Snapdragon 855 işlemci, 128 GB model için 8 GB RAM , 6 GB RAM ile 64 GB. Arkadaki üçlü kamera (Tele + Ultra Geniş işlevli) çevrenizdeki dünyayı doğru bir şekilde yakalar ve HDR özellikli 20 megapiksel selfie kamerası, düşük veya yüksek parlaklık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesiyle sizi şaşırtıyor . Üç model, tamamen farklı üç deneyim!

 

Grigore Vieru bir sözü var "Baba evi satılık değil / Kutsal olan her şey satılık değildir." Sadece bu sözlerler Giorge vieru'nun düğünlerde ve vaftizlerde mırıldandığı mısralarda kalır. Gerçekte, Grigore Vieu'nun sözleri, Ana Babalarının evini satan birçok Moldovalı için önemini yitirmeye başladı.

 

Yada Avrupa'ya gidip orada yeni bir hayata başladıkları için ya da büyüdükleri yere bakacak paraları yada zamanları olmadığı için bazıları Ailelerden kalan evleri çok düşük ücretlere büyüdükleri evlerini satıyor.

Moldova da Onești'de satılık bir ev / Fotoğraf sahibi: Ana Sârbu

 

Güneşli bir kış gününde, dışarıdaki havanın alıştığı gibi Moldova'nın köylerini dolaşmak için yola çıktık. Yarım saat sonra yollar bizi başkentin koşuşturmacasından"bir taş atımı" uzaklıkta olan Straseni ilçesine bağlı Recea köyüne getirdi. Köye giden yol biraz zordu. Köyün girişinde tanıştığım Recea sakinlerine sormadan, her zaman köyün merkezine giden asfalt yoldan kendimi yönlendirmeye bıraktım. Orada eski bir evin duvarına asılan ve büyük harflerle "SATILIK" yazan bir ilan gördüm. Yoldan geçenlerden, sahiplerinin ölümünden sonra evin, onu satmaya karar veren çocuklar tarafından miras alındığını öğrendim.

 

Ev köyün tam merkezinde yer almakta olup uzun süredir alıcılarını beklemektedir. Yeni yenilenen çitin arkasından, bu ailenin avlusunu yıllardır Recea'dan koruyan bir ceviz ağacı çıkıyor. Ev terk edilmiş ve unutulmuş görünüyor. Duvarlar uzun süre badanalıydı, pencereler bazen kırıldı ve boya havadan kurudu ve neredeyse yarı yarıya indi. Kapının önündeki ahşap sandalye, üç rengin renklerini hala koruyor.

 

Recea'da ana cadde üzerinde satılık ev / FOTOĞRAF: Ana Sârbu Yoldan geçenler, uzun süredir bahçeye insan ayağının basmadığını ve köylülerin onu satın almakla pek ilgilenmediğini söylüyor.

 

Recea belediye başkanı Sergiu Cheptene, "1990'da insanların yaşadığı köyde 1100'den fazla hane varsa, şimdi evlerin sayısı 800'e ulaştı" dedi. Bu evlerin bazılarında oturulabilir de olsa sessizlik hakimdir. Yerlilerin çoğu yurtdışında. "Şu anda çoğu eski olan 50'ye yakın satılık ev var.

 

Son beş yılda yaklaşık 30 ev satıldı. Ancak onları satın alanlar diğer köylerin sakinleridir. Yerliler köydeki evleri gerçekten satın almıyorlar ", diye itiraf ediyor Sergiu Cheptene. Sonunda satın alınan en "popüler" eski evler, asfaltlanmış veya yakın zamanda yenilenmiş yolların yakınındaki evlerdir, çünkü dükkanlar ve araba servisleri gibi kolayca "küçük işletmelere" dönüştürülebilirler.

 

Recea'da ebeveynlerinin evlerini satmak için bazı sakinler internete ilan veriyor. Özel sitelerden birinde bu bölgeden bazı teklifler buldum. Mülklerini satma girişiminde, insanlar duygusal açıklamalara başvururlar: "Ülkede sakin bir yerde harika bir ev." İlanlara eklenen fotoğraflardan eski evler olduğunu görebilirsiniz. Hatta bazıları satışa çıkarılmadan önce kısmen yenilenmiştir.

 

Recea'dan Straseni semtindeki başka bir köye gittik.

 

Dürüst… eski evler ve hüzünlü hikayeler

 

Onești, Moldova'nın kalbinde yer alan bir köydür. Başkentten sadece 25 km uzakta olmasına rağmen, kasaba 800'den biraz fazla nüfusa sahip. Köyün nüfusunun neredeyse dörtte biri yaşlı ve yaşlıların çoğu evleri kendi haline bırakılmış durumda

 

Grigore Vieru bir sözü var "Baba evi satılık değil / Kutsal olan her şey satılık değildir." Sadece bu sözlerler Giorge vieru'nun düğünlerde ve vaftizlerde mırıldandığı mısralarda kalır. Gerçekte, Grigore Vieu'nun sözleri, Ana Babalarının evini satan birçok Moldovalı için önemini yitirmeye başladı.

 

Yada Avrupa'ya gidip orada yeni bir hayata başladıkları için ya da büyüdükleri yere bakacak paraları yada zamanları olmadığı için bazıları Ailelerden kalan evleri çok düşük ücretlere büyüdükleri evlerini satıyor.

 

... more

Eposta adresinize gelen Spam mesajlar sizin için çok can sıkıcı olabilir. Daha da kötüsü, gelen mesajlar size zaman ve paraya mal olabilecek dolandırıcılık önerileri içerebilir.

 

Bu yüzden Spam E-posta almamak için sizi bazı yapabileceğiniz bazı önemli önemlerden bahsetmek istiyorum.

... more

Bekar bir erkek ve yalnız bir kız çevrimiçi buluşma platformuna katılmayı düşünürse ne olur? Yapabilecekleri ilk iş, Google e kullanmak ve sorgularına "buluşma siteleri" veya "ücretsiz arkadaşlık sitesi" yada "tanışma siteleri" gibi uygun bir kelime yazmaktır. Bu anahtar kelime ile yapılan tipik bir arama da, yaklaşık 160 milyon sonuç üretmek için yaklaşık 0,3 saniye sürer.

 

Herhangi bir web sitesi için, bu büyük listenin en tepesine yaklaşmak oldukça büyük bir başarı olarak kabul edilmelidir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) işte burada etkili oluyor. Günümüzde Google SEO algoritması sürekli güncellenmektedir. Çevrimiçi tanışma siteleri söz konusu olduğunda, SEO potansiyel müşterileri çekmek için çok önemlidir.

... more

As the last days of 2021 are approaching, Ola Social Network, which is perhaps the best among mobile applications, can ensure that you do not enter 2022 alone. We provide service for you completely free of charge.

 

Ola.md is used by millions of people around the world with its friendship application, which you can access from any device and log in in just a few seconds. Based in America and Canada, OLA.MD has a user base from almost all over the world. Thanks to the developed options and habits to social media, it is not difficult to find the person you want. Now, without further ado, let's take a look at the ola application.

... more

1990-2000 li yıllardan kalma karikatürler ile işsiz kalan karikatüristler, Adliye saraylarını yeni iş kapısı olarak görmekte, birer avukat tutarak, 1990lı yıllarda 2000 yıllarda kullanılan fakat günümüzde kimsenin bakmadığı ve umurun da olmadığı, video gibi hem görsel hem işitsel medyanın öne çıkmasıyla yok olmuş olan bir sektörde insanları suçlayarak para kazanmaya çalışan kişileri görmekteyiz.

 

Bugün bu kişilerin isimlerini burada geçirmeyeceğim, zaten amaçları da bir şekilde mahkemeleri kullanarak gündeme gelmek ve karikatür telif hakkı davaları açarak insanlara korkutarak onlardan para koparmak.  İşte bu yüzden biz buna karikatür terörü diyoruz. ... more

Balkanların yeni tatil noktası Arnavutluk ve karadağ hakkında izlenimlerim

Arnavutluk'un Avrupa'nın en fakir ülkesi olduğu haberlerini duyduğumdan beri bu ülke hakkında aklıma gelen ilk bilgi çocukluktan geliyor...

Bu arada, bu bilgi Avrupa'nın en fakir ülkeleri arasında kalsa da artık geçerli değil. Eski kıta ve son yıllarda giderek daha fazla Balkanlardan ve Avrupa dan deniz tatili için bir destinasyon olarak görülmeye başladığını fark ettim, ancak yine de turist sayısı az.

 

Balkanlarda Türk vatandaşları için bir tatil bölgesine ilgilenmiyordum, ,Bunun yerine deniz kıyısı boyunca - İyonya Denizi'nden Adriyatik'e  küçük bir yolculuğa çıkmayı seçtim ve burada birçok tatil beldesinden geçtim ve şehirlerde, birkaç kumsalda ve çeşitli hedeflerde bulundum ve bu yolculuk boyunca ana hedefime ulaştım. Romanya da Arnavutluk hakkında birçok çelişkili görüş okuduğum bir çoğu olumsuz ve Arnavut mafyası ile ilgiliydi. ve bu ülkeye merak, tam olarak gerçeği göz önüne alındığında benim için çekici bir ülke belki de henüz çok fazla Türk turist tarafından ziyaret edilmediğindendir.

... more

Merhaba Onur,

Geçtiğimiz yıl, İstanbul’da yapılmak istenen Kanal İstanbul projesine karşı hep birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrımızı dile getirmiştik. Bugün temeli atılmak istenen projenin hayata geçmesi ile, proje güzergahındaki 2 barajla birlikte tarım alanları yok olacak. Değişen iklim koşulları ile dünyayı bekleyen su ve gıda krizi karşısında 16 milyonun yaşadığı İstanbul’da adaletsizlik artacak.

 

Haberleri senin de takip ettiğini ve aslında projenin henüz ihale aşamasının dahi başlamamış olduğunu bildiğini düşünüyorum. Henüz geç kalınmış değil. Karar alıcıların İstanbul’un bütün dezavantajları ile her gün boğuşan halkını düşünerek, yaklaşan iklim krizi karşısında bu şehri daha dayanıklı ve daha adil bir hale getirecek projeleri önceliklendireceklerini ümit ediyoruz.

... more

Bu yazımda güven duygusu hakkında kendi gözlemlerimi paylaşıyorum. Kendimi çok iyi bir gözlemci olarak görmesem de bir çok insana göre iyi bir gözlemciyimdir.

 

Sadece iş, yada arkadaşlık konusunda yada mekaniklerin çalışma prensipleri konusunda değil, hatta beslediğim hayvanlar hakkında gözlem yaparım.  Bugün beslediğim 2 sokak kedisi hakkında bir şeyler paylaşmak istiyorum.

... more

Pages: 1 2 3 4 5 ... » »»

Quick Search

Main
to
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Social