Loading...
en

Onur's blog

Esenlikler herkese, başlık biraz bu konuya ağır gelmiş olabilir ama başarıya ulaşmada en önemli konu zeka, azim ve kararlılık olmadığını farkına vardım. 2019 yılında en çok duyduğumuz belki coğrafya kaderdir sözüne katılıyorum. Bu arada sözü de İbni haldun söylemiş.


Bugün ayın 17.02.2020 Gece saat 2:30 yazıyı yazdığım saatler internet resmen Tostos gibi çalışıyor. Reklamlarda gördüğümüz TTNET roket hızında altyapısı fiber hızlı internet diyorlar fakat hiçte öyle değil. Bu ay sürekli yavaş girdik zaten 6-8-8 mbit ile girersek çok hızlı diyoruz. şuan hız testi yapayım dedim. O kadar hızlı ki internet site ölçemedi bile. 0,3 mbit ile giriyoruz resmen Amerika 1967 bile bundan hızlı internet e sahipti. Aslında bahsetmek istediğim internet hızı değil o da sinirli olduğum için arada kaynadı gitti.

... more

Hello, everybody today i will share with you my opinion about scammer girls. how do you understand if a girl scam or real person. Firstly scammer peoples target is your moneys.


If you don't send your moneys to them or don't give your credit card information they can't do nothing.

... more

Günümüzde Türk dünyasının 350-300 milyon arasında bir Nüfusu mevcut fakat Türkler dağılmış parça parça hale gelmiş bir çok Türk kökenli insanlar bulundukları çevrede kimliği yok olmuş durumda.

Romanya'da mimarlık okurken sınıfta Tatar arkadaşlarım oldu 1 tanesi hariç diğerleri hepsi kimliklerini kaybetmiş sadece isimleri Türkçe ve görünüşleri kısa boylu siyah yada kahverengi gözlü hafif çekik gözleri ile Balkanlardaki Osmanlının bıraktığı Tatarların izleri ben buradayım diyor.


Bir tanesinin adı Şirin idi konuştum kızla arkadaş olduk ismi hariç Türkçe yada Tatarca yada Türkiye ile hiç bir alakası yoktu. Balkan Türklerinin dinleri Ortodoks olduğu için çok kolay karışmışlar. Müslümanlık kimliği Türklerin Kültürüne uymasa'da farklı kültürler ve dinlere sahip Irklar kaynaşması zorlaşıyor. Rusya'daki Tataristan'daki Tatarlar gibi.


Rusya'daki Türkler ise isimlerini Rusça yada Hristiyan isimleri koymaya başlamışlar. Bir çok Rusya'daki Türk kökenli soydaşlarımız Rusça isim koymuşlar. YouTube de bir video da Yakut Türkü kızla Rus bir habercinin dalga geçtiğini gördüm. Adam sen madem Yakut sun neden ismin Rusça diyordu. Bana göre adam kesinlikle haklı.


Peki ya İran'daki durum nasıl bir çok İranlı Farsça, İbranice ve Arapça isim koymuş. Türkiye de isimlerde bundan farksız değil. Herkes Tutturmuş bir Kuran dan Kutsal isim diye, Ne görürlerse

Peki Türkiye deki durum nedir?
Türkiye de 4 tane ad Türkiye nüfusunun 3/1 e denk geliyor. Mehmet, Ali, Mustafa, Muhammed özellikle Mehmet en çok kullanılan isim arasında ve Ali. Özellikle Aleviler ali ismini en çok kullannanlarmış. Rehbere baktığımda isimlerin yarısına yakını bunlar ile dolu. Tanımadığın birine bile Mehmet Abi desen tutuyor. Smile simple emoji)

Benim o kadar Arap arkadaşım oldu hiç birisi çocuklarına Türkçe isim vermemişler. Türkiye de ki isimlerin Çoğunluğu Türkçe değil. Bizim Ortak değerlerimiz var ken nedir bu arapça, süryanice, farsca, yunanca, rumca, hristiyan isimleri kullanmak özünüze dönün ve balalarını gök Türkçe isimler koyun...


Örnekler; Kürşat, Deniz, Alperen, Timur, Su, Aybüke, Güneş, Yıldız, Mete, Demir, Bilge, Onur, Yaprak, Doğukan gibi...Türkiye adaletsizlik ile dolu bir ülke, buna en açık örneklerden bir tanesi ödediğimiz elektrik faturaları 30-40 senedir kullanmadığımız elektrik faturalarını ödüyoruz.


Bu ay 200 lira elektrik faturası gelmiş bunun %16 sı kaçak elektriklerin parası yani 100 TL fatura ödüyorsanız 16 TL doğuda elektrik ödemeyenlerin faturasını siz ödüyorsunuz. 200 TL de 32 TL hiç kaçak elektriği kullanmadığım halde doğuda kaçak elektrik kullananların faturalarını ödedim.

... more

Merhaba, Hatıralar zamanla unutuluyor bu aralar yazma gereği duyuyorum belki ilerde 70-80 yaşıma geldiğimde okur ve yüzümde balalığım dönemine ait düşüncelerde yüzümde bir gülümseme oluşur..

Çocukken güvercinlerim vardı. İlk orta okulda bir arkadaş güvercin besliyordu ismi Halil diye bir arkadaştı. Halil Gürer hala hatırlarım kendisini onun güvercinleri vardı hep anlatırdı bende ona nereden aldın len dedim. O da bana Pazar girişinde var dedi.


Bir gün Pazara gittiğimde güvercinleri gördüm Anama ben güvercin beslemek istiyorum dedim. Ama Aileden ve Akrabalardan herkes güvercin iyi bir hayvan değil uğursuzluk getirir besleme diye söylediler.. 2-3 hafta Anama ikna etmek için uğraştım sonra Anam öğretmen ve batıl inançlara inanmayan birisi o da güvercin bu kanatlı hayvan ne uğursuzluğu getirecekmiş canım dedi.

... more

Buna, Azi e 11.2.2020 am acultat o melodie romanesc vechii.. "ninsoare de adio" Poveste timpul de 1800 şi mi a facut sa amintesc zilele mele care am avut in Romania.


A trecut apprope 8-9 ani timpul curge repede. Cate data ma amintesc zilele care am avut.

Stiu ca daca ma pleca inca mai o data nu sa fie nimic la fel ca inaninte... Dar stiti sa oamenii mereu e dor de zilele care a fost frumos si care era tanar mai plin cu speranta despre viata, despre omaneii si sigur şi despre dragoste.. Cu timpul pierzi sentimentele sau aşa te face sa simti oamenii prin jurul tau.

... more

Astăzi voi împărtăși cu voi ideile mele despre lupta pentru existența Estului Turkestan, o țară uitată pe care mulți dintre noi nu o cunosc.
Această țară are o suprafață de 1,8 milioane km2 și geografia sa este mare, dar populația sa este concentrată în anumite orașe.
În recensământul din 1982, populația regiunii a fost calculată la 31 de milioane. Astăzi, în 2020, se estimează că există 16 milioane de turci uiguri.
Vă rugăm să faceți publicitate acestui masacru și tortură în regiunea Uighur din China, în numele întregii umanități.


Pentru credințele lor și din cauza metalelor prețioase și a resurselor de aur ale regiunii, ei urmează o politică de asimilare și distrugere în masă a uigurilor din această regiune.
Am citit știrile despre uiguri. se spunea despre ministrul chinez de stat „am ucis 35 de milioane de turci uiguri”
Aproximativ 4-5 milioane de oameni au fost ordonați să fie închiși și torturați de autoritățile chineze, încât turcii uiguri să nu locuiască în regiune în decurs de 10 ani.

Today I will share with you my ideas about the struggle for existence of East Turkestan, a forgotten country that many of us do not know.This country has a surface area of 1.8 million km 2 and its geography is large but its population is concentrated in certain cities.


In the 1982 census, the population of the region was calculated as 31 million. Today, in 2020, it is estimated that there are 16 million Uyghur Turks.


Please publicize this massacre and torture in the Uighur region in China on behalf of all humanity.For their beliefs and because of the precious metals and gold resources of the region, they follow a policy of assimilation and mass destruction to the Uighurs in this region.


I read the news about uyghurs. it was saying about Chinese state minister "we killed 35 million Uighur Turks"


About 4-5 million people were ordered to be imprisoned and tortured by Chinese authorities that the Uighur Turks should not live in the region within 10 years.Bugün sizlere, birçoğunuzun bilmediği yada bilenlerin ise TV ler'de çıkan kısa haberlerde gündeme gelen ve unutulan bir Ülke'nin ve bir Türk Boyunun var olma mücadelesi hakkında fikirlerimi paylaşacağım.

Yüz ölçümü 1.8 milyon km 2 olan bu ülkenin coğrafyası Türkiye'nin 2 katına denk gelmektedir. Fakat Nüfusu ise belirli kentlerde yoğunlaşmaktadır. Çin'in yapmış olduğu nüfus sayımında nüfusu 1982 yılında 31 milyon olarak hesaplanmıştır.
... more

Balalarınıza (cocuklarına) Türkçe adlar;

Türkler internetin gelişmesiyle birlikte aynı orada kendi öz kültürlerini araştırmaya ve geri Öztürk köklerine dönmeye başlamışlardır.

Balarına İbranice (kurandaki Arapça sanılan kelimeler), Farsça, Latince, Eski Put adlarını anlamı bile belli olmayan adlar takmak yerine neden Türk balaların adlarını Türkçe İsimler vermiyorlar.

Dünyadaki Hemen hemen bütün milletlerden insanlar ile çevrem ve tanışmışlığım oldu bu zaman kadar. Ben hiç bir zaman bir Amerika yada bir İtalya'da yada Arap Ülkelerinde çocuklarına Türkçe isim verdiklere denk gelmedim.

... more

Pages: 1 2 »

Quick Search

Main
to
kms from
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

ilkok ADS 2


Oxwall Community Software