Loading...
en

Onur's blog

İnsan çocukken bazı şeylerin farkına varamıyor. Bazı şeylerin değeri zaman ile anlaşılıyor. Çocukken sahip olduğumuz küçük dünyamız da bazı şeyleri göremiyoruz.

 

Maddi ve Manevi duygulardan bahsediyorum. Çocukken babamı hiç görmedim. 6-7 yaşlarında tesadüfen iş için Manisa/Sarıgöl ilçesine  gelen babamın sünnetime tesadüfen gelmesiyle gördüm. Hayal meyal 5-10 dakika gördüm. Zaten amelyat'ın acısı anestezi ile yüz hattını bile hatırlamıyorum. 

... more

⁣⁣How do you get from Romania to ⁣Antalya City?

 

Antalya is the most beautiful city in southern Turkey, located at the Taurus Mountains, on the shores of the Mediterranean Sea. Antalya is the easiest to reach by plane, with Antalya International Airport receiving hundreds of flights daily from all over the world.

 

From Romania you can reach via charter, the flight lasting 2 hours. The prices for a return ticket, in the summer season, are somewhere around 150 between 200 euros. If you want to travel by car, Bucharest to Antalya means 1400 km and about 20 hours of driving by car. If you have a caravan, the road can be more enjoyable. Race coach means two days of journey with an overnight stay, and is usually stopping overnight in Canakkale.

... more

Merhaba, 2021  yılında ağabeyim için Kurbanlık kestim. Normal de Kurbanlık Koyunlar bayramının olmazsa olmazlarındandır. ..

 

Kurban bayramına renk katar, eskiden bahçemize bağladığımız kurbanlığı 1 hafta bakardık ve sonra onu alışınca Anama kesmeyelim bu koyunu  diye yalvardığım günleri hatırlıyorum.  Ama sonuç kaçınılmaz, o kurbanlık kesilirdi.

 

Bayramın ilk günü kesilen kurbanlara üzülürdük özellikle kendi beslediğim kurbanlık için söylemem gerekirse. 5-6  yaşlarım da giderdim özellikle ot yolardım hayvanı elim ile beslerdim onun yemesi suyu içmesi bile çocukken çok hoşumuza giderdi.

 

Sonra kesilmesini çok üzülürdük eskiden Kurban fiyatları bu kadar çok pahalı değildi. Zenginler büyük boy kurbanlık alırdı fakirler biraz daha küçük alırdı ama iyi kötü herkes bir şeyler almaya çalışırdı en azından benim yaşadığım Manisa'nın Sarıgöl ilçesi öyleydi.... more

1. Günde bir yarım saatinizi bir ders kitabından gramer alıştırmalarına ayırın


Üç Ayda İspanyolca Kitap ve CD, "Üç Ayda Hugo İspanyolca ” adlı yeni başlayanlar için gerçekten basit bir gramer kitabı ve CD buldum . Kısa açıklamalar ve alıştırmalarla dolu. Tüm cevaplar kitabın arkasındadır ve temel bilgileri almak için mükemmel bir kaynaktı: geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanlar; edatlar; çoğullar ve cinsiyetle ilgili popüler deyimsel yapılar ve açıklamalar .

 

Her günün sonunda egzersizleri yapmak için bir yarım saat ayırdım. Ne zaman canımı sıkan bir bölümle karşılaşsam, gramer çökmeye başlayana kadar alıştırmaları tekrar etmeye devam ederdim.

... more

GÖK TANRICILIK

Gök Tanrıcılık, Türklerin milli dinidir. Bilinmeyen tarihlerde ortaya çıkan bu dinin özü yüksek bir ahlaka sahip olmaktır. Mert, yiğit, dürüst, iyi olmak, doğayı sevmek ve saygı duymak, ataların ruhlarını onurlandırmak inancımızın temelidir. Gök Tanrıcılığın geçmişi Türk tarihi kadar eskidir. Kaynağı Türk olan tek inanç sistemidir. Tengricilik adıyla da bilinir.

Bizim anlayışımızda tek ta

nrıcılık esası vardır. Ancak çok geniş alanlara yayılan inancımızda farklı yaklaşımlar ortaya çıkmıştır. Sibirya ve çevresinde Gök Tanrıcılık çok tanrılı bir inançtır. Biz ise özellikle Oğuz Türklerinin inanış biçimi olan tek tanrılı anlayışa sahibiz. Nasıl ki yaygın dinlerde ortaya çıkan mezhepler gibi Gök Tanrıcılık’ta da farklı anlayışların olması doğaldır.

 

Sanılanın aksine eski çağlarda Gök Tanrıcılık dünyanın her yerine yayılmış idi. Eski toplumların dini inanışları incelediğinde gökten gelen tanrılara rastlanır. Mayalardan Asteklere, Hindistan’dan Afrika’ya değişik adlarla anılan gök tanrıları vardı. Ancak bu inancı milli bir kaynakla besleyerek kimliği haline getiren sadece Türkler olmuştur. Türkler islam dinini kabul edene kadar Türklerin büyük bir bölümü Gök Tanrı’ya inanıyordu.

... more

Sibirya Yakutları Kimdir ve Nerede Yaşarlar

 

Yakutlar Rusya'da yaşayan bir Türk Boyudur. Bu kısa boylu Türkler tarihsel olarak, Yakutlar Lena nehir alana yerleşmişlerdir. Sibirya yerleşen bir Türk Boyudur.

 

Başkentleri Yakutya şehridir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda Anadolu da Erzurum şehrindeki Türkler ile aynı kökenden geldiği kanıtlanmıştır. Hatta Yakutiye diye Erzurumda şehir vardır. Erzurum ile Yakutistan aynı derece soğuk iklimlerdir. Erzurumda kışlar uzun ve karlı çok sert geçemktedir. Yine Yakutistan da dünyanın en soğuk ülkesidir. Özellikle Yakut şehri rekor düzeyde soğuklara ulaşmaktadır.

 

Yakut Türkleri birkaç yıldır Yüzyıllar genişlediler. Saha Cumhuriyeti genelinde yayıldılar Rusya'nın uzak kuzeydoğu bölgesinde yer almaktadır. coğrafi olarak Saha Cumhuriyeti de yaygın olarak söylenir. Yakutya olarak, Laptev'de bulunur ve Doğu Sibirya Denizleri ve sınırlarını paylaşmaktadır.

... more

2008 yılında Sırbistan'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmesinden bu yana, Kosova birçok uluslararası anlaşmazlığın konusu oldu.

 

Sırbistan , diğer birkaç Birleşmiş Milletler üyesi ülke ile birlikte, 100'den fazla farklı ülke , Kosova'yı bağımsız bir ulus olarak tanımıyor. Dolayısıyla Kosova'nın Avrupa'nın en genç ülkesi olup olmadığı , hatta bir ülke bile olmaması tamamen sizin bakış açınıza bağlı. Her iki durumda da, siyasi olarak nerede durursanız olun, Kosova'ya yasal olarak nasıl girileceğini belirleyen kurallar herkes için aynıdır.

 

Bu yazıda, Kosova'ya yasal olarak nasıl girip çıkabileceğinizi açıkça anlatacağız. Ayrıca sorunlara neden olabilecek birkaç seyahat koşuluna da işaret edeceğiz. Kısacası, ancak Kosova'ya yasal olarak girmek o kadar karmaşık değil. Kosova, Sırbistan ve çevredeki diğer Balkan ülkelerinin coğrafyası ve sınır durumu hakkında daha derin bir anlayışa sahip olduğunuzda, seçeneklerinizin neler olduğunu açıkça göreceksiniz.

... more

Sosyal ağlar arasındaki en büyük yıldız TikTok ve başlangıçta eğlenceli dans akımları ve yaratıcı özel efektler nedeniyle popüler olmuş olsa da bu sitenin popüler olmasının asıl nedenlerinden birisi de  mutfak tarifleri!

TikTok Easter ile Başlayan Viral akımı

Efsaneye göre, bu viral yemek Finlandiya'da ilk kez çıktığında, birçok insan bu yemeği evde yapmaya çalıştığı için tüm ülkede beyaz peyniri tükendi. O zamandan beri, fırında bu tür beyaz makarna dünyayı dolaştı ve saymakla bitmeyecek kadar çok ünlü ve etkileyici tarafından övüldü!

... more

Quick Search

Main
to
Education
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Social