Loading...
en

Eski kocamın beni Kum Torbası olarak kullanmasını asla unutmayacağım! | Forum

Topic location: Forum home » Türkçe » Genel
Tulin Kacar
Tulin Kacar Jan 12, 14:32

Merhaba, Bu gün birisi bana Eski kocanızın size yaptığı ve asla unutamayacağınız bir şey nedir diye sordu.

Eski kocamın yaptığı ve söylediği buna benzer pek çok şey var ama bu soruyu okuduktan sonra aklıma özellikle bir tanesi geldi ve bunu sizinle burada paylaşmak istiyorum. Normal de anam babam ile ile bile paylaşmadım.

İşte başlıyorum..

Evliliğimde  5 yıl boyunca fiziksel istismarın olduğu bir evliliğe sıkışıp kaldığımı bilmelisiniz.

Böyle bir olayda eski kocam önemsiz bir mesele yüzünden oldukça sinirlendi. Oğlumuzun önünde saçımı çekmeye, tokat atmaya, sözlü tacizde bulunmaya başladı.

Beni kum torbası olarak kullanmayı bitirdikten sonra hâlâ bana küfrederek odadan çıktı. Olay karşısında sessizce ağlıyordum ve sarsılıyordum. Kendimi sakinleştirmeye çalışıyordum.

Tekrar odaya girip yanıma geldi. Ağladığımı görünce şöyle diyor: "Ödülün nasıldı?"

Ne dediğini anlamayarak ona şaşkınca baktım.

Tekrarlıyor: “Ödülün nasıldı? Nasıl hissettin? Hak ediyorsun". Bir yandan da hiçbir şey olmamış gibi gülüyordum.

Sonra bana öyle geliyor ki, “ödül”, “dayak” anlamına geliyor.

O an kalbim kırıldı. Bana bu kadar kötü davrandıktan sonra hala böyle konuşabilecek kadar yüreksiz olabileceğini hiç bilmiyordum.

Davranışının ne kadar doğru olduğunu gerekçelendirerek konuşmaya ve duygularımla dalga geçmeye devam etti. Bundan sonraki her şey bulanıktı.

Bunu düşündüğümde hala acı çekiyorum. Ama hayat bu ve bunu yaşamanız gerekiyor.

Ve sonunda eşimden boşanma kararı aldım. Hakime yaşadığım olayları ve vücudumdaki kırık ve morlukları gösterdim. Zaman ile ailem ve arkadaşlarım da bana destek çıktı ve Evimi ayırdım.

Bu mücadeleden bir savaşçı olarak çıktığım için mutluyum. Artık kum torbası olmamayı seçiyorum. Artık her zamankinden çok daha mutlu ve daha iyi bir yerdeyim. 

Koşulsuz sevginin koşulsuz hoşgörüye eşit olmadığını öğrendim.

Sevginin ne aldığına odaklanmak değil, verdiğin şey anlamına geldiğini öğrendim. Ama eğer elde ettiğin şey buysa, çekil.

Quick Search

Main
to
Education
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •